Gala Laureatów w Warszawie

2 kwietnia 2022 r. w gmachu Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się Gala Laureatów, podsumowująca zmagania LXIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Na Galę zostało zaproszonych 30. Laureatów Olimpiady z całej Polski, wśród których było trzech przedstawicieli woj. kujawsko-pomorskiego.

Zwyciężczynią Olimpiady została Uczennica Liceum Akademickiego w Toruniu, zaś przedstawiciel społeczności Collegium Salesianum w Bydgoszczy – Paweł Tataruch z klasy III C LOTS zajął wysokie XVI miejsce.

Paweł został zwolniony z matury z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym, otrzymał indeks na Uniwersytet Warszawski oraz cenne nagrody finansowe i rzeczowe. Ciekawym akcentem, dla najzdolniejszej polskiej młodzieży, było spotkanie z zastępcą ambasadora Ukrainy, który naświetlił aktualną sytuacją u naszego sąsiada.

W. Jóźwiak