Zuzanna Wrzeszcz w finale XIV edycji konkursu “Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu” – FAST

Miło nam poinformować, że Zuzanna Wrzeszcz z klasy I beta LOTS zakwalifikowała się do finału XIV edycji konkursu “Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu” – FAST.

Jest to konkurs organizowany przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu i Fundację Aleksandra Jabłońskiego przeznaczony dla uczniów szkół średnich zainteresowanych studiowaniem w Toruniu automatyki i robotyki, astronomiifizyki, fizyki technicznej lub informatyki stosowanej.

Udział w konkursie polegał na samodzielnym napisaniu pracy popularnonaukowej lub będącej raportem z własnych badań na dowolny temat bezpośrednio związany z fizyką lub astronomią. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 50 uczniów z całej Polski.

Praca Zuzanny jest jedną z 15 finałowych wyłonionych przez komisję konkursową. Przed naszą uczennicą prezentacja ustna w Toruniu, która odbędzie się 6 kwietnia 2024r.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na finale!

E. Koralewska