Natalia Sikorska wyróżniona!

11 marca 2024 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się finał XX edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Do ścisłego finału zaproszono 10 najlepszych kwalifikantów z całego województwa. Z ramienia bydgoskiego Collegium Salesianum zaszczytu tego dostąpiła Natalia Sikorska – uczennica klasy 2 beta LOTS.

W finale uczniowie prezentowali swoje prace i odpowiadali na dociekliwe pytania jury. Natalia zaprezentowała temat „Samorząd terytorialny a różne oblicza kryzysu humanitarnego we współczesnym świecie”. Nie było łatwo, ale ostatecznie decyzją Komitetu nasza reprezentantka zdobyła wyróżnienie, czyli znalazła się w TOP6 Konkursu. Jest to najlepszy wynik indywidualny w historii naszej szkoły w tych prestiżowych rozgrywkach. Nagrodę Natalii wręczyła Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego p. Elżbieta Piniewska. Dodać ponadto należy, że wyróżnienie upoważnia Natalię do aplikowania o stypendium marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Natalii serdecznie dziękujemy godnego reprezentowania Collegium Salesianum na arenie wojewódzkiej. Rodzicom gratulujemy kolejnego sukcesu edukacyjnego córki!

W. Jóźwiak, foto Piotr Sikorski

unnamed (1)

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz