Urodziny Księdza Dyrektora

Sto lat! Sto lat! Niech żyje, żyje nam!
Dzień 19 stycznia był w naszej szkole dniem niezwykle uroczystym. Świętowaliśmy bowiem 50 – te urodziny Księdza Dyrektora Mariusza Kowalskiego. Uczniowie klas trzecich zabrali jubilata w muzyczną podróż po świecie. Przemierzając lądy i oceany docieraliśmy kolejno do Hiszpanii, Wiednia, Australii oraz Grecji. W każdym z odwiedzanych krajów czekała muzyczna niespodzianka. W Hiszpanii ksiądz dyrektor mógł wcielić się w wirtuoza gitary i zagrać w rytm flamenco. W Austrii przenieśliśmy się na deski Filharmonii Wiedeńskiej, gdzie z batutą w ręku nasz jubilat dyrygował szkolną orkiestrą. Kolejne muzyczne wyzwanie czekało na księdza Mariusza w Australii. Niczym słynny Luciano Pavarotti, prezentując swój talent wokalny, zaśpiewał on arię pt.”Jestem dyrektorem”. Utwór ten został skomponowany specjalnie na tę okazję. Ostatnim przystankiem w naszej muzycznej eskapadzie była Grecja. Pląsom i skokom nie było końca, a nogi same rwały się do tańca w rytm Zorby. Po tak wesołej zabawie, uczniowie wraz z gronem pedagogicznym, wręczyli księdzu dyrektorowi upominki, a panie nauczycielki zaśpiewały piosenkę „50 lat minęło”. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami był radosny oraz niezapomniany i długo będzie ksiądz wspominał naszą wspólną muzyczną eskapadę. Gratulujemy księdzu Mariuszowi odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem gamy prezentowanych talentów. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia urodzinowe!
Ogromne podziękowania dla:
pani reżyser i choreograf: Marioli Ziółkowskiej