Święto Patrona

Jak co roku pod koniec stycznia obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły. Gościliśmy delegata inspektorialnego ks. Marcina Możejko z Piły, który odprawiał uroczystą Mszę św.

Ten dzień był okazją do przybliżenia dzieciom sylwetki św. Jana Bosko i jego dzieła.

Miłym akcentem było spotkanie społeczności szkolnej w pięknie udekorowanej salce korekcyjnej, gdzie delegacje klas oraz zaproszeni goście wspólnie bawili się, śpiewali i tańczyli. Najbardziej podobał się wszystkim taniec wykonany przez księży i brata Stefana. Tradycyjnie rozdana została Poczta św. Jana Bosko czyli listy z wyłącznie „dobrymi wieściami”, które dzieci przygotowały jeszcze przed feriami. Nagrodzono też słodką niespodzianką wszystkich, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki w pierwszym semestrze. Największą jednak niespodzianką było zaprezentowanie Magicznego Dywanu, który od teraz będzie nam umilał czas spędzony w szkole. Dziękujemy pani vice dyrektor Iwonie Fotin i ks. dyrektorowi Mariuszowi Kowalskiemu za ten prezent.

Jesteśmy też wdzięczni wszystkim paniom, które poświeciły swój czas na przygotowanie tego dnia, w szczególności pani Ani Ledworowskiej i Marioli Ziółkowskiej.

Opracowała: Małgorzata Mitura

Święto Patrona Szkoły 31 stycznia 2022 r.

Post Author: webmaster_spts

Dodaj komentarz