Awans do etapu centralnego Olimpiady z Wiedzy o Społeczeństwie!

29 stycznia 2022 r. odbył się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy etap wojewódzki 63. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Jest to bardzo prestiżowy konkurs organizowany przez Uniwersytet Warszawski pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Tylko on zwalnia z pisania matury z wiedzy o społeczeństwie.

W etapie wojewódzkim startowało 17. uczniów z kujawsko-pomorskiego wyłonionych w trudnych eliminacjach. Do etapu centralnego przyjęto zaledwie 5. z nich. Miło nam poinformować, że wśród szczęśliwców jest uczeń klasy IIIC LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko – Paweł Tataruch.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie centralnym Olimpiady! Quidquid agis, prudenter agas et respice finem!

W. Jóźwiak