Wycieczka klas 5. do Wilczych Kątów.

W czwartek, 23 września klasy 5ai 5b wraz z wychowawcami wyruszyły na wycieczkę do Wilczych Kątów – leśnej strefy edukacji i zabawy. Na miejscu czekało na uczniów mnóstwo atrakcji. Na początku jednak odbyła się bardzo ciekawa lekcja z leśnikiem, podczas której wszyscy przespacerowali się po pięknym, jesiennym już lesie. Uczniowie bez problemu rozpoznawali różne gatunki drzew liściastych i iglastych. Opowiadali też, jak należy zachować się w lesie, by zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz pozostawić las w jego naturalnym, nienaruszonym stanie.

A potem wyśmienitym zabawom niebyło końca! Bieg w alkogoglach, kule bumber ball, strzelanie z łuku, badminton,piłka nożna, wspólny taniec w rytm porywającej muzyki. Każdy mógł znaleźć cośdla siebie. W międzyczasie przerwy na posiłek na świeżym powietrzu i dalejpowrót do zabawy! Nie wiadomo, kiedy minęło tych kilka godzin… Pogoda teżdopisała. Nie spadła ani kropla deszczu.

Po obiedzie, zanim wybraliśmy się w drogę powrotną do szkoły, wykonane zostało wspólne zdjęcie, na którym widać prawdziwą radość z tak mile i aktywnie spędzonego dnia.

Opracowanie: Adam Wojciechowski

Wycieczka klas 5. Wilcze Kąty

Post Author: webmaster_spts

Dodaj komentarz