Uroczyste pożegnanie Pani Janiny Dalewskiej

23 czerwca 2021r. żegnaliśmy p. Janinę Dalewską, która zakończyła pracę zawodową i przeszła na emeryturę.

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji przedstawienia przygotowanego przez uczniów klas III A, III B i IIIC oraz zespół taneczny „Iskierki” pod kierunkiem p. Karoliny Majewskiej, p. Anny Tomaszewskiej i p. Małgorzaty Mitury oraz p. Małgorzaty Szymczak.

Następniew kościele św. Marka miała miejsce uroczysta Msza Święta z udziałem dzieci klas 0-3 oraz nauczycieli.

W tym szczególnie wzruszającym dniu zaszczycili nas swoją obecnością ks. dyrektor Mariusz Kowalski oraz p. wicedyrektor Iwona Fotin.

­­­­Pani Janeczka na zawsze pozostanie w pamięci zarówno uczniów, rodziców, jak i współpracowników szkoły. Dobro, którym się dzieliła pomnożyło się wielokrotnie.

Pracę dydaktyczno-wychowawczą w SPTS rozpoczęła w roku powstania szkoły, czyli w1996 jako specjalistka w dziedzinie kształcenia zintegrowanego. Przez 25.lat przekazywała uczniom swoją wiedzę i doświadczenie z dziedziny języka polskiego, matematyki, przyrody, muzyki, plastyki, sportu oraz prowadziła zajęcia dodatkowe z ekologii. Wychowała wielu wspaniałych chrześcijan, wzorowych obywateli, wartościowych, uczciwych, odpowiedzialnych i obowiązkowych młodych ludzi.

Dla współpracowników stanowiła wzór do naśladowania, uosobienie mądrości, rzetelności, uczciwości, wrażliwości, perfekcjonizmu i szlachetności. Zawsze można było liczyć na jej pomocną dłoń, uśmiech, dobre słowo, matczyną czułość i opiekę. Dzieliła się wiedzą i doświadczeniem. Wspierała w działaniach, wyznaczała  standardy i skutecznie dążyła do celu.

Dziękujemy!

Opracowanie i fotorelacja: Małgorzata Szymczak

IMG_9553

Post Author: webmaster_spts

Dodaj komentarz