Modlitwa i dar serca – pomoc finansowa dla GUMBO HEALTH CENTER w Sudanie Południowym

Informujemy, że w naszej prowincji zakonnej odbywa się nadzwyczajna wizytacja (co 6 lat) wizytatora generalnego (ad nutum, pro tempore) ks. Vaclava Klementa z Rzymu. Czcigodny Gość przyjedzie do naszych szkół 11 i 12 października br. Pragnie się spotkać z całą Rodziną Salezjańską.

11.10.21 r. będzie dniem galowym z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pragniemy zaprosić Was wszystkich na Uroczystą Mszę Św. o godz. 11.30 do kościoła parafialnego pw. św. Marka (prosimy o przestrzeganie norm sanitarnych). Będzie to nasze dziękczynienie za całe dzieło Collegium Salesianum.
Podczas Eucharystii chcemy złożyć Dar Ołtarza na ręce Księdza Wizytatora, wieloletniego misjonarza w Korei Południowej, radcy generalnego Azji wschodniej i Oceanii, radcy ds. misji). Uznaliśmy, że naszym najlepszym prezentem dla Boga będzie modlitwa i dar serca, pomoc finansowa najbardziej potrzebującym.

Wybraliśmy z Księdzem Wizytatorem: GUMBO HEALTH CENTER przedstawia dzieło salezjańskie w Sudanie Południowym w zakresie pomocy medycznej, a w szczególności teraz w walce z COVID-19. Projekt pod nazwą Silesian Mission Day Project for 2021 (Projekt Misja Salezjańska) ma pomóc klinice Don Bosco w Gumbo zbudować magazyn do przechowywania leków i zapewnić niezbędne zaopatrzenie medyczne oraz sprzęt laboratoryjny, aby móc dalej leczyć chorych z najbiedniejszych regionów kraju.

Ofiary na ww. cel można składać na konto pomocnicze LOTS w Bydgoszczy
42 1600 1462 1844 5302 3000 0004
Z dopiskiem Sudan Południowy

Jest możliwość zebrania ofiar w klasach i przekazanie do księgowości w szkole.

Kochani liczę na Waszą obecność 11 października o 11.30 w Kościele. Módlmy się za dzieło salezjańskie w Sudanie Południowym i otwórzmy nasze serca.

Ks. Mariusz Kowalski
dyrektor