W czwartek 13 lutego uczniowie klas 2 i 3 LOTS rozszerzający chemię, wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Collegium Medicum na Wydziale Farmaceutycznym. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wykładu, przedstawiającego kierunki studiowania na Collegium Medicum. Następnie była część laboratoryjna, podczas której uczniowie badali stężenie leku w tabletce aspiryny.
W piątek z kolei 14 lutego, uczniowie udali się na Politechnikę Bydgoską, gdzie odbył się wykłady o afrodyzjakach roślinnych i ich działaniu na organizm człowieka. Po prezentacji były zajęcia w laboratorium i tam uczniowie krystalizowali DNA truskawki. Następnie w specjalnym sterylnym pomieszczeniu sadzili roślinę zwaną smużyną, a w kolejnym laboratorium oglądali pod mikroskopem różne rośliny.
Wszystkie eksperymenty z obu tych dni były świetne oraz edukujące w bardzo przyjazny sposób. Z niecierpliwością czekamy na kolejne:)