PIŁY 2024 „WEŹ WYJDŹ!”

Piękną tradycją, trwającą od początku naszego liceum, jest gala PIŁ, czyli wydarzenia, mającego miejsce w przededniu zakończenia roku szkolnego, podczas którego uczniowie na czele z Samorządem Uczniowskim LOTS rozdają nauczycielom nagrody w różnych zabawnych kategoriach, które uwypuklają cechy osobowości pedagogów oraz ich indywidualne podejście do uczenia.

W tym roku gala PIŁY 2024 pt. „Weź Wyjdź!” odbyła się 20 czerwca i nawiązywała do przyrody, konieczności podtrzymywania kontaktu człowieka z naturą, dobrostanu psychicznego i życia wewnętrznego nauczycieli. Kategorie, zarówno wśród nagród dla nauczycieli oraz dla uczniów od nauczycieli (tzw. Boskary), nawiązywały do zwierząt i drzew oraz ich łacińskich odpowiedników. Podczas gali obejrzeliśmy kilka filmów, w których nauczyciele wypowiadali się na temat, np.: swoich ulubionych form relaksu, potrzeb, cech osobowości oraz sposobów ładowania tzw. wewnętrznych baterii. Nie zabrakło również piosenek nawiązujących do natury oraz wielkiego quizu o nauczycielach, uczniach i funkcjonowaniu naszej szkoły.

Mimo, że inspiracja tematyczna tegorocznych PIŁ była raczej poważna i głęboka, całe wydarzenie raz po raz wzbudzało wśród nauczycieli i uczniów salwy śmiechu i autentyczne zainteresowanie.

Największym zaskoczeniem okazał się tytuł Ryby Piły Roku 2023/2024 dla Pani Agaty Łukaszewskiej, który od wielu lat (a właściwie od zawsze) zdobywała Pani Jolanta Szklarska (w tym roku w tej kategorii otrzymała drugie miejsce oraz zdobyła inny tytuł). Kolejnymi wyróżnionymi byli: Ksiądz Dyrektor Mariusz Kowalski, Ksiądz Tadeusz Kiciński, Pani Elżbieta Marzena Jurgowiak, Pani Aldona Młodzik, Pani Magdalena Schmeltzer, Pani Katarzyna Wędzelewska, Pani Zofia Smolak-Sielaczek, Pani Małgorzata Laska, Pani Apolonia Łuczka i Pan Wojciech Jóźwiak.

Wśród uczniów nauczyciele przyznali sympatyczne tytuły, takie jak: Sarenka, Mrówkojad, czy Ławica.

Ksiądz Dyrektor, podsumowując tegoroczną galę, wyraził niecierpliwość, że już nie może się doczekać przyszłorocznych emocji i zaskoczeń tego miłego tradycyjnego wydarzenia w naszym liceum. Coś w tym jest… Zawsze z niecierpliwością i wielkimi emocjami czekamy na niespodzianki, które gala PIŁ bezsprzecznie nam serwuje.

Zdjęcia: Olga Tomczak

Tekst: Apolonia Łuczka

IMG_5555

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz