MAJ – MIESIĄC EGZAMINÓW I POŻEGNAŃ Z MATURZYSTAMI

Mimo że maj jest kojarzony z jednym z najpiękniejszych miesięcy w roku, kiedy wszystko kwitnie i powinniśmy nieustannie zachwycać się przyrodą, przebywając głównie na zewnątrz, w szkole jest to dość trudny i napięty czas z powodu egzaminów maturalnych oraz ósmoklasisty. Nasza szkoła nie stanowi w tym temacie wyjątku, tak więc w tym miesiącu dyrektorzy, nauczyciele oraz maturzyści i ósmoklasiści w szczególności odczuwają stres i napięcie towarzyszące trudom przelewania zdobytej wiedzy na papier oraz podczas ustnych egzaminów z języków.

Maj to również miesiąc, kiedy żegnamy się z maturzystami, ponieważ oni już wkrótce rozpoczną dorosłe życie; wielu z nich kontynuować będzie naukę na studiach, a po egzaminach maturalnych będą jedynie rzadkimi gośćmi w naszej szkole.

26 kwietnia nastąpiło oficjalne pożegnanie tegorocznych Abiturientów i było to popołudnie szczególne – piękne, wzruszające, niezapomniane. Tradycyjnie o 15.45 wybrzmiał tzw. ostatni dzwonek dla Maturzystów, następnie za sztandarem LOTS w towarzystwie rodzin tegorocznych Maturzystów przeszliśmy do kaplicy przy kościele pw. św. Marka na mszę, podczas której Ksiądz Dyrektor Marusz Kowalski wygłosił niezapomnianie kazanie o prawdzie. Następnie udaliśmy się na fotosesję pod figurę św. Jana Bosko do szkoły, gdzie na holu 1 piętra zostały wręczone nagrody, świadectwa oraz wygłoszone przemowy przez Księdza Dyrektora, wychowawczynię, panią Apolonię Łuczkę, przedstawiciela rodziców, pana Karola Tondera, przedstawicieli Abiturientów, Julię Abramczyk i Wojciecha Jędrzejczyka oraz przedstawicieli klas trzecich, którzy wręczyli maturzystom drobne prezenty. Po części oficjalnej w sali 115 odbył się bankiet przygotowany przez Maturzystów, podczas którego była okazja do rozmów, wspominania wspaniałych chwil oraz uścisków i podziękowań.

Ten dzień na zawsze pozostanie w pamięci tegorocznych Maturzystów, ich rodzin i nauczycieli. Było w nim tyle pozytywnych emocji, wzruszeń, szczerych słów i pełnych ciepła spojrzeń, że każdy, kto w nim uczestniczył, przyznał, że były to chwile zupełnie wyjątkowe i piękne. Wspaniałe zamknięcie szkolnego czasu!

A Maturzystom i Ósmoklasistom życzymy powodzenia i satysfakcjonujących wyników egzaminów!

Tekst: Apolonia Łuczka

Zdjęcia z pożegnania Maturzystów: Agnieszka Gerlach – Kaszyńska

6-DSC01342

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz