Dzień języka angielskiego

Wczoraj, 23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Ten dzień uznawany jest zarówno za datę śmierci i, prawdopodobnie, narodzin  najwybitniejszego angielskiego dramaturga Williama Shakespeare’a oraz dzień patrona Anglii, świętego Jerzego. Uczniowie ubrali się w kolorach, które znajdują się na flagach wylosowanych przez nich wcześniej krajów: klasa 4a-Irlandia, 4b-Anglia, 5a-USA, 5b-Walia, 5c-Szkocja, 6a i 6b-Australia oraz 7a i 7b-Kanada.
Na porannym słówku uczniowie krótko opowiedzieli o wydarzeniach związanych z datą 23 kwietnia oraz wysłuchali energicznego wykonania piosenki „Fairytale” przez Wiktorię z kl.5a.
Reprezentanci klas wzięli udział w dyktandzie, którego wyniki zostaną wliczone do ogólnej punktacji klasowej.
Na lekcjach w  tym tygodniu uczniowie będą poznawać różne ciekawostki kulturowe nt. wybranych krajów anglojęzycznych i na ich podstawie przygotowywać prace plastyczne, które zaprezentujemy całej społeczności szkolnej.

Dzień języka angielskiego

Post Author: webmaster_spts