Wykłady w ramach tygodnia przedmiotów ścisłych i przyrodniczych

W dniach 22 -25 stycznia w ramach tygodnia przedmiotów ścisłych i przyrodniczych uczniowie liceum uczestniczyli w bardzo ciekawych wykładach.

Jako pierwszą gościliśmy w naszej szkole panią Beatę Michałek z Urzędu Miasta Bydgoszczy z Wydziału Zintegrowanego i Rozwoju Środowiska. Przedstawiła ona nam ciekawą prezentację dotyczącą problemów związanych ze stanem środowiska w naszym mieście i województwie na tle Polski. Celem tego spotkania było również uwrażliwienie nas wszystkich na sprawy ochrony środowiska.

Kolejną prelegentką była pani dr n. med. Marta Biedka z Zakładu Radioterapii przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy, która przeprowadziła wykład pt. „Europejski kodeks zwalczania chorób nowotworowych”. Pani doktor pokazała jakie zachowania sprzyjają chorobom nowotworowym i jak możemy się ich ustrzec, wprowadzając zmiany w diecie i trybie życia oraz eliminując szkodliwe czynniki.

Profesor Bogdan Ligaj z Bydgoskiej Szkoły Wyższej pokazał nam zastosowanie automatyki w technice. Mogliśmy obserwować łączenie obwodów w praktyce. Pan profesor przybliżył też tajniki zawodu mechatronika.

Bardzo ciekawe wykłady związane z budowaniem profesjonalnego wizerunku we współczesnym świecie przedstawiła dr Joanna Modrzyńska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Znajomość dobrych manier w biznesie oraz dress codu jest dzisiaj bardzo ważna.

Na koniec gościliśmy przedstawicieli policji, którzy podjęli temat cyberprzemocy i cyberbezpieczeństwa.

Wszystkim prelegentom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i merytoryczne wykłady.

20240123_120044

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz