Natalia Sikorska druga w Polsce!

15 grudnia 2023 r. w sali im. Władysława Grabskiego w siedzibie Narodowego Banku Polskiego przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Laureatów XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Ekonomicznego organizowanego przez NBP. Ponieważ w tym roku przypadała okrągła 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, więc w tegorocznej edycji trzeba było się też wykazać znaczną wiedzą historyczną.

W Konkursie brało udział ponad 600. uczniów z całej Polski, w tym dwie bardzo utalentowane Uczennice Collegium Salesianum w Bydgoszczy: Paulina Kamyk i Natalia Sikorska. Temat pracy brzmiał: Jaki element dorobku naukowego Mikołaja Kopernika w dziedzinie ekonomii jest najbardziej znany? Czy jest on dostrzegany i obecny w innych sferach aktywności człowieka (kulturze, nauce, rozrywce, rozwoju technologii)?”

Najlepsza dwunastka została zaproszona na Galę Laureatów do Warszawy. Tam poznaliśmy szczegółowy podział miejsc. Kapituła konkursu (m. in. dr hab. Grażyna Ancyparowicz) miała niezwykle trudne zadanie wybrania najlepszych prac.

Emocje były ogromne i prawie do samego końca, ale ostatecznie miło nam poinformować, że laureatką fenomenalnego II miejsca w Polsce została Natalia Sikorska z klasy II beta LOTS. Jesteśmy, jako społeczność szkolna, bardzo dumni z Natalii za godne reprezentowanie naszej szkoły w stolicy. Gratulujemy Jej Rodzicom, którzy byli obecni na Gali i dzielili z niżej podpisanym wielką radość!

W. Jóźwiak

6d963ee2-f1cd-4ea2-b167-17adcce98704

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz