Zajęcia terenowe z geografii w ośrodku „Ekoczar”w Czarnym Bryńsku koło Górzna

Zajęcia terenowe z geografii pod opieką p. Katarzyny Wędzelewskiej odbyły się we wrześniu 2023r. wśród lasów Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie dawnej szkoły podstawowej mieliśmy okazję popracować z mapą topograficzną: wyznaczać azymuty, orientować mapę w terenie i rozpoznawać na niej różne formy terenu. Po obiedzie i krótkim odpoczynku udaliśmy się do okolicznego lasu. Nasz przewodnik przekazał nam wiele interesujących informacji dotyczących gospodarki leśnej, funkcjonowaniu rezerwatów przyrody, a także pracy leśników. Na niewielkim obszarze mieliśmy okazję zobaczyć różnorodne typy lasów, zróżnicowanie działalności rzeźbotwórczej rzeki Brynica a także w jaki sposób człowiek wykorzystywał te tereny dla swoich potrzeb. Wieczorem na podstawie uzyskanych informacji rozwiązywaliśmy karty pracy, a po ich wykonaniu był czas na wspólną integrację.
Kolejnego dnia czekał nas spływ kajakowy rzeką Drwęca z Tamy Brodzkiej do Brodnicy. W trakcie tej aktywności obserwowaliśmy jak zmienia się dolina rzeczna i jej zagospodarowanie. Na zakończenie spływu czekał na nas słodki poczęstunek przywieziony przez ks. Dyrektora od swojej mamy (dziękujemy bardzo).
Wyjazd był bardzo udany. W atmosferze relaksu i słonecznej pogodzie dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy oraz utrwaliliśmy już poznane informacje.

Notatkę opracowała: Paulina Rajs – Gackowska

Zajęcia terenowe z geografii

Post Author: webmaster_spts

Dodaj komentarz