Nasza reprezentacja w ToMUNie, czyli symulowanych obradach ONZ

W dniach 21-23 września Paulina Kamyk, Patrycja Kisiel, Helena Kujawa, Kamila Gierszewska i Lena Koczorowska  wzięły udział w ToMUNie czyli symulowanych obradach ONZ. Dziewczyny z III alfa występowały jako delegaci Arabii Saudyjskiej, Kamerunu, Pakistanu i Austrii. Obradowały w języku angielskim na temat demokracji, ekologii oraz praw kobiet i dzieci. Po raz pierwszy z naszej szkoły w nowej roli wice przewodniczącego komisji wystąpiła Paulina.
Pierwszy dzień zaczął się warsztatami dla debiutantów. Patrycja i Kamila nauczyły się wtedy podstawowych zasad obowiązujących na obradach. Następnie wszyscy zebrali się w CKK Jordanki by oficjalnie rozpocząć imprezę. W południe wszyscy delegaci i przewodniczący komisji zaczęli obradować.  W ToMUNie brało udział prawie 200 delegatów z państw takich jak Luksemburg, Belgia, Francja, Stany Zjednoczone, a nawet z Palestyny.
Następny dzień dziewczyny rozpoczęły w swoich komisjach. Powstawały już pierwsze Resolutions czyli rezolucje ONZ . Po obradach był czas by przygotować się na ToMUN party czyli na wieczorną imprezę. Wszyscy delegaci świetnie się bawili poznając typowy dla polskich szkolnych imprez klimat. Nasze dziewczyny też spędziły miło czas zawierając nowe znajomości z osobami spoza Polski.
Trzeci dzień ToMUNa Helena rozpoczęła na General Assembly czyli na sesji plenarnej, gdzie mogła zademonstrować efekty swojej pracy w komisjach. Reszta dziewczyn w tym czasie kończyła swoje prace na obradach. Oczywiście znalazła się chwila na zabawę. Komisja, w której była Patrycja, postanowiła nawet przywrócić Imperium Rzymskie! Po południu przyszedł czas na oficjalne zakończenie ToMUNa. Dziewczyny otrzymały certyfikaty i bardzo zadowolone po wyjeździe wróciły do domu.

#ToMUN3023

Post Author: webmaster_spts

Dodaj komentarz