III miejsce w konkursie eWIM – projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny

Dnia 6 czerwca 2023 roku dobył się finał 2 edycji konkursu eWIM- projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny, którego organizatorem jest Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej.

Zespoły konkursowe z 28 szkół ponadpodstawowych miały za zadanie zbudowanie pojazdu elektrycznego na podstawie elementów dostarczonych przez organizatora (samobalansujący moduł elektryczny i dodatkowe komponenty). W finale pojazdy rywalizowały w konkurencji projektowej oraz sprawnościowej na specjalnie przygotowanym w tym celu torze przeszkód.

Nasze liceum reprezentowali w konkursie uczniowie: Adam Benabbou, Szymon Możuch, Krzysztof Ignas, Jeremi Borkiewicz i Mikołaj Woźniak, którzy od lutego zmagali się z projektem i konstrukcją konkursowego pojazdu.

W kategorii projektowej nasz zespół zdobył III miejsce a emocjonujące wyścigi na torze przeszkód zaowocowały zdobyciem IV miejsca.

Dziękujemy za radę, pomoc, poświęcony czas i opiekę nad projektem panu Piotrowi Krajewskiemu,  w którego warsztacie AUTO NAPRAWY KRAJEWSCY powstawał nasz pojazd. https://www.facebook.com/autonaprawykrajewscy/

Księdzu Dyrektorowi dziękujemy za sfinansowanie materiałów zakupionych do budowy pojazdu.

Opiekun zespołu:

Elżbieta Koralewska

20230607_084418

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz