Paulina Kamyk laureatką IV miejsca w Warszawie!

15 kwietnia 2023 r. w gmachu Telewizji Polskiej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Polskie Serce Pękło – Katyń 1940. Zmagania organizuje Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, a patronat honorowy sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy o zbrodni katyńskiej oraz budzenie postaw patriotycznych wśród młodzieży.

Na zawody wpłynęło ponad 10 tysięcy (sic!) prac, co najlepiej świadczy o zainteresowaniu oraz skali trudności, którą trzeba było pokonać. Na finał zakwalifikowano 40 uczniów i studentów w czterech odrębnych kategoriach. Miło nam poinformować, że Paulina Kamyk z klasy 2 alfa LOTS uzyskała fantastyczną IV lokatę w kategorii praca literacka. Reprezentantka Collegium Salesianum napisała znakomity i poruszający esej epistolograficzny pt. „Niewysłane listy z Kozielska”. Dodać należy, że w ubiegłym roku laureatką VIII miejsca była Uczennica naszej szkoły Zuzanna Dąbrowska z 3 alfa.

Paulinie sukcesu gratulowali: marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek oraz ministrowie edukacji, spraw wewnętrznych i obrony narodowej: Przemysław Czarnek, Mariusz Kamiński i Mariusz Błaszczak. Z wielką satysfakcją pozostaje dołączyć mi do tych gratulacji i podziękować Paulinie za możliwość uczestniczenia w tym historycznym wydarzeniu.

W. Jóźwiak

SAVE_20230415_190746

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz