Finalistki z LOTS!

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięto kolejne ogólnopolskie konkursy historyczne, w których Uczniowie, a właściwie Uczennice LOTS, w znaczący sposób zaznaczyły swoją obecność.

Oto Paulina Kamyk z klasy 2 alfa uzyskała tytuł finalistki XI edycji Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim organizowanym przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej  oraz Fundację Obowiązek Polski w Białymstoku pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Z kolei finalistkami II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Polska-Węgry – historia przyjaźni organizowanym przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczakazostały Anna Anhalt i Anna Włodarczyk z klasy 3 beta oraz Zofia Klunder z klasy 2 beta LOTS. Nadmienić należy, że w kujawsko-pomorskim etapie startowało 18. kwalifikantów, czyli do szczebla wojewódzkiego awansował znaczny odsetek uczniów z naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym i pracowitym Uczennicom i wierzymy w dalszy postęp ich wiedzy i dokonań w niedalekiej przyszłości.

W. Jóźwiak

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz