Maturzyści na obchodach Narodowego Dnia Życia

24 marca to ustanowiony w 2004 r. przez Sejm RP Narodowy Dzień Życia. Z tej okazji zorganizowane zostało w Bydgoszczy seminarium “Życie jako wartość”, w którym uczestniczyli nasi maturzyści wraz z p. wicedyrektor Renatą Kałamają.

Wydarzenie zainaugurowała Msza św. w katedrze, której przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk. Seminarium odbyło się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, którego gospodarz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że jego marzeniem było to, by poprzez takie spotkania trafiać zwłaszcza do ludzi młodych. Przy okazji wojewoda z pełnomocnik ds. rodziny dr Grażyną Szabelską wręczyli medale osobom, które w różnych miejscach regionu organizują Marsze dla Życia i Rodziny. 

Następnie w swoim wykładzie prof. Krzysztof Wojcieszek ze Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie starał się odpowiedzieć na pytanie “Czym jest miłość?”. Ta część była szczególnie interesująca dla młodzieży.

Na koniec dr Daria Pracka z Wincentyńskiej Poradni Rodzinnej w Bydgoszczy w swoim wykładzie mówiła o rytmach życia, które są zapisane w kodzie genetycznym każdego z nas, a które zostały ostatnio rozsynchronizowane z powodu nadmiernego używania światła i innych bodźców, które przesterowują nasze biologiczne zegary.

20230324_085854

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz