Tydzień Kolorów 2023

Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Tydzień Kolorów w klasach IV – VIII. Każdego dnia królowała na naszych korytarzach inna kolorystyka: w poniedziałek – niebieska, we wtorek – żółta, w środę – zielona, w czwartek – biała, a w piątek – czerwona. Uczniowie nie tylko pięknie prezentowali się w ubraniach barwy związanej z tematem dnia, ale również wykonywali zadania, które można podziwiać na korytarzu na parterze.
Hasłem, które przyświecało pracom plastycznym w poniedziałek było: „Nad piękną, modrą Brdą”. Chętne dzieci wykonywały pocztówki z naszą rzeką w roli głównej. We wtorek uczniowie tworzyli wspólny plakat z żółtych elementów związanych z przyrodą. Następnego dnia prezentowali piosenki związane z barwą zieloną. Już na porannym słówku dało się słychać znaną melodię: „Ogórek, ogórek, ogórek, zielony ma garniturek”. Biały czwartek był przygotowaniem do ferii. Chętni przedstawiali plastycznie, jak je spędzić bezpiecznie. Piątek nawiązywał do zbliżającego się Dnia Babci i do Dnia Dziadka. Można było wykonać czerwone serduszko z rymowanymi życzeniami dla ukochanych seniorów.
Organizatorzy:
Teresa Stachniczek