Srebrne LOTS

12 stycznia 2023 r. ukazał się 25. ranking szkół średnich w Polsce czasopisma Perspektywy. Jest to najbardziej miarodajny wskaźnik jakości szkół, uwzględniający wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%).

Miło nam poinformować, że kapituła rankingu postanowiła przyznać LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Bydgoszczy srebrną tarczę! Nasza szkoła zajęła 242. miejsce w Polsce, a IX miejsce w woj. kujawsko pomorskim i III w Bydgoszczy. Warto podkreślić, że w prestiżowym rankingu olimpijskim zajęliśmy wysokie 58. miejsce w Polsce – jesteśmy najlepsi z Bydgoszczy!

W tym miejscu należą się podziękowania naszym wspaniałym absolwentom i olimpijczykom, bez których ten sukces nie byłby możliwy. Pozwolę sobie wymienić z imienia i nazwiska Pawła Tatarucha (laureat olimpiad z historii i wiedzy o społeczeństwie), Urszulę Anhalt (laureatkę z historii), Szymona Miklasa (laureata z historii), Martynę Pawlikowską (finalistkę z historii) oraz Marcina Stankę (finalistę z historii). Sapere aude!

W. Jóźwiak

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz