DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada, już kolejny rok, obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Od samego rana w całej szkole rozbrzmiewały słowa piosenki:

„Taki duży taki mały może Życzliwym być
Taki gruby taki chudy może Życzliwym być
Taki ja i taki ty może Życzliwym być
Taki ja i taki ty może Życzliwym być.

Gdzie można dzisiaj Życzliwych zobaczyć?
są między nami w szkole i w pracy.
Gdzie można dzisiaj Życzliwych zobaczyć?
są między nami w szkole i w pracy.

Każdy życzliwy chodzi szczęśliwy
i pomaganie ma codziennie w planie.
Każdy życzliwy chodzi szczęśliwy
i pomaganie ma codziennie w planie.”

Każdy uczeń przyszedł do szkoły z wykonaną przez siebie i przyczepioną do ubrania uśmiechniętą buźką – emotką. W klasach oraz podczas zajęć świetlicowych tworzyliśmy plakaty o życzliwości, układaliśmy przepisy na życzliwość oraz odgrywaliśmy scenki dramowe. Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie przy szkolnych skrzydłach życzliwości. Zostały one wykonane z piór stworzonych przez uczniów naszej szkoły. Na każdym piórku napisane było życzliwe słowo. Zawsze warto być życzliwym, bowiem proste gesty, zwykłe miłe słowo, mogą odmienić czyjś dzień. Przekonaliśmy się również, że życzliwość dodaje skrzydeł.
Organizatorki:
Karolina Majewska