Uczniowie Szkoły Podstawowej robią proste doświadczenia na Bydgoskim Festiwalu nauki.

Naukowy zawrót głowy. Klasy 3a i 3b na XII Bydgoskim Festiwalu Nauki

Klasy 3a i 3b uczestniczyły w XII Festiwalu Nauki organizowanym przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Przeprowadzaliśmy różne eksperymenty, zgłębialiśmy tajniki matematyki, poznawaliśmy także działanie wielu maszyn oraz eksplorowaliśmy świat przyrody okiem mikroskopu. Po tak ciekawych zajęciach, każdy z pewnością złapał bakcyla nauki.

DZieci szkolne przygotowane do pieczenia chleba.

Klasy 2b i 2c na “chlebowej wycieczce”

“Chleba chcę,Lecz i wiedzieć mi się godzi,Z czego też to chleb się rodzi? (…)” W. Bełza Dzięki wycieczce do Wioski Chlebowej w Janiej Górze, która odbyła się 21 października 2022 r., klasy 2b i 2c już wiedzą skąd się bierze chleb i ile pracy należy wykonać, aby w naszych domach pojawiło się świeże i pachnące […]