Wyjątkowy Dzień Dziecka w Collegium Salesianum

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka przebiegały w Collegium Salesianum w szczególnej atmosferze ze względu na wyjątkowych gości. Swoją obecnością zaszczycili naszą szkolną społeczność Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk, Ksiądz Inspektor Tadeusz Itrych, a także liczni Księża reprezentujący Dekanat Bydgoszcz V – Fordon.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Marka, na którą przybyli pracownicy szkoły, uczniowie, absolwenci i przyjaciele naszej placówki. W czasie Eucharystii Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk wygłosił kazanie, w którym podkreślił, że wszyscy jesteśmy „Bożymi bobasami” kochanymi przez Jezusa całym sercem.

Po Mszy św. goście zwiedzili budynek SPTS, po czym udali się  na boisko Collegium Salesianum, gdzie Ksiądz Biskup poświęcił sprzęt sportowy. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia oficjalnie rozpoczęto festyn salezjański. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji: tańce integracyjne z udziałem Biskupa, rozgrywki sportowe, zajęcia plastyczne, pyszne ciasto przygotowane na tę okazję przez rodziców i… piosenka, którą nauczyciele zaśpiewali dla swoich uczniów.