Szymon Miklas laureatem Olimpiady w Warszawie!

W dniach od 17 do 19 czerwca 2022 r. odbyły się w Warszawie i Sulejówku zawody centralne XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. W tym roku etap zmienny Olimpiady obejmował okres chwały Rzeczpospolitej w latach 1531-1683.

Wśród 53. uczestników etapu finałowego wyłonionych w żmudnych i wieloetapowych eliminacjach był również reprezentant Collegium Salesianum – Szymon Miklas. Uczeń klasy III beta LOTS był jedynym przedstawicielem Bydgoszczy, co już samo mówi o znaczeniu tego osiągnięcia. Zmagania finałowe obejmowały VIII konkurencji, a zażarta walka toczyła się o każdy dosłownie punkt.

Miło nam poinformować, że Szymon uplasował się na XXII miejscu w Polsce i znalazł się w 30-osobowej grupie laureatów Olimpiady. W niektórych konkurencjach pokazywał wręcz klasę mistrzowską (I miejsce – oprowadzanie po zabytkach, II miejsce w konkurencji eksponat muzealny).

Serdecznie gratulujemy Szymonowi tak ogromnej wiedzy. Cieszymy się, że rozwija swoje pasje i z powodzeniem konfrontuje swoją wiedzę z najlepszymi w Polsce. Gratulujemy również Rodzicom naszego wspaniałego Laureata. Dziękujemy!

W. Jóźwiak

IMG_20220619_155340

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz