PIŁY 2022

W ostatni dzień przed zakończeniem roku dydaktycznego odbyła się w naszej szkole gala “Pił”, która jest wewnętrzną i nieformalną tradycją. W tym roku hasłem przewodnim była “akcja multiplikacja”, nawiązująca do konieczności przysłowiowego “dwojenia się i trojenia” nauczycieli. Uczniowie oddali wcześniej głosy na wybranych przez siebie nauczycieli w 9 różnych kategoriach, które w satyryczny oraz parodystyczny sposób miały uwypuklić charakterystyczne cechy profesorów naszej szkoły. W podwójnej kategorii – Wesołek i Gawędziarz – wyróżniony został Pan Profesor Wojciech Jóźwiak. Bezkonkurencyjnie pracusiem roku została natomiast Pani Profesor Zofia Smolak Sielaczek. Nie brakowało jednak remisów i w kategorii “Nauczyciel na fali” ex aequo zwyciężyły Pani Profesor Magdalena Schmelzer oraz Pani Profesor Agnieszka Sobieraj. Jako “Nauczyciela filozofa” uczniowie wytypowali Panią Profesor Agnieszkę Piechowiak. Profesorką zaś, która jest, według uczniów, cierpliwa jak Hiob została Pani Aldona Młodzik. Nie przeoczono także “Nauczycielki Strojnisi”, która zawsze odbiega swoim oryginalnym wyglądem od reszty grona pedagogicznego. W tej kategorii większością głosów zwyciężyła Pani Profesor Marzena Jurgowiak. Nasi uczniowie dostrzegli także szczególne wsparcie w Księdzu Adamie, któremu nadano tytuł “Nauczyciela – wujcia dobra rada”. Najbardziej miłosierną oraz wyrozumiałą osobą okazała się natomiast Pani Profesor Apolonia Łuczka. Ostatnią, zawsze obecną kategorię, czyli “Żelazną rękę” lub po prostu “Piłę roku” po raz kolejny wygrała Pani Profesor Jolanta Szklarska.

Po wręczeniu nagród od uczniów dla nauczycieli nastąpiła zmiana ról i tym razem sami nauczyciele mogli odznaczyć uczniów różnymi tytułami. Znalazły się pośród nich np.: milusiński roku, działacz roku, aktywista lekcyjny, ale także mniej “chlubne kategorie” np. kombinator, czy grandziarz roku 2022.

Oprócz nagród, uczniowie mogli przedstawić swoje sukcesy w konkursach, talenty muzyczne oraz zaprezentować założone na lekcjach podstaw przedsiębiorczości, pod okiem Pani Profesor Katarzyny Wędzelewskiej, minifirmy. Dla odpompowania emocji wyświetlony został także film uczniów, uczęszczających na zajęcia z języka hiszpańskiego, nagrany pod kierownictwem Pani Profesor Lucyny Bełzy-Gałązki, pt. “Uva” (z hiszp. winogrono), który dotyczył nieprzestrzegania hiszpańskiej tradycji noworocznej.

Wszyscy świetnie się bawili, zarówno nauczyciele, uczniowie oraz organizatorzy i prowadzący tegoroczną galę. Oby przyszłoroczna była równie udana! 

Tekst: Maria Filipek

DSC06280

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz