Pielgrzymka maturzystów do Lądu nad Wartą

W dniu 13 kwietnia 2022r., w drugim dniu szkolnych rekolekcji wielkopostnych, nasi tegoroczni maturzyści wyruszyli na pielgrzymkę do Lądu w intencji modlitwy o owocne zdanie matury. Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili seminarium Salezjańskie oraz mieli okazję zwiedzić zabytkowy Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny i Św. Mikołaja, gdzie poznali historię budynku oraz życia zakonnego.

Po krótkim zwiedzaniu i zapoznaniu się z historią seminarium maturzyści wraz z nauczycielami uczestniczyli we Mszy św. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć i spożyciu wzmacniającego obiadu wszyscy wróciliśmy bezpiecznie do domów.

This year, on 13th April our students went on a pilgrimage to Ląd to pray  in the intention of passing the Matura exam. During the trip they visited the Salesian monastery and went on a tour of the Church of the Blessed Virgin Mary and St. Nicholas, where they had the occasion to learn about the building’s history and the life of monks inhabiting the site.

IMG-20220421-WA0003