Matura na 100% – ciąg dalszy

Na porannym apelu szkolnym 26 kwietnia 2022 r. ks. Dyrektor Mariusz Kowalski wręczył zdolnym uczniom LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Bydgoszczy zaświadczenia olimpijskie, które uprawniają do zwolnienia z matury z historii na poziomie rozszerzonym.

W bieżącym roku szkolnym uprawnienia takie zdobyli Paweł Tataruch z klasy III C, Szymon Miklas z klasy III beta oraz Marcin Stanka z klasy III alfa. Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Collegium Salesianum w Bydgoszczy na arenie ogólnopolskiej! Dodatkowo Szymon Miklas został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady, który odbędzie się w Warszawie w dniach 17-19 czerwca br., gdzie będzie walczył o tytuł laureata, reprezentując województwo kujawsko-pomorskie!

Z dziennikarskiego obowiązku należy nadmienić, że – na mocy wcześniej zdobytych uprawnień – tegorocznej matury z historii nie będą też pisać Urszula Anhalt oraz Martyna Pawlikowska z klasy III A LOTS. Warto dodać, iż Paweł Tataruch przeszedł do panteonu sław Collegium, gdyż legitymuje się tytułem laureata i finalisty Olimpiady Historycznej oraz tytułem laureata Olimpiady z Wiedzy o Społeczeństwie! Chapeau bas!

W. Jóźwiak

20220426_084518

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz