Klasy pierwsze na warsztatach w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

W czwartek 31 marca 2022 roku uczniowie klas 1 alfa i beta z naszego liceum wzięli udział w warsztatach w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Na miejsce dotarli pociągiem, aby następnie zanurzyć się świat telewizji, radia i dziennikarstwa.
Zajęcia rozpoczęły się o godz. 9:30 od wykładu na temat pracy w studiu radiowym i przygotowywania ścieżki dźwiękowej do przekazania odbiorcom. Następnie o 11:10 uczestnicy wzięli udział w zajęciach praktycznych w studiu telewizyjnym i nagrali swój własny program. Ze względu na zaangażowanie wszystkich uczniów w osiągnięcie wspólnego celu, z pewnością będzie on szczególnie wspominany.
O godz. 12:50 oraz 13:35 odbyły się jeszcze dwa wykłady: jeden dotyczący pracy dziennikarza, a drugi o autoprezentacji i komunikacji. Oba równie angażujące. Pierwszy przybliżył uczniom pracę dziennikarza, zaś drugi pozwolił im poznać mechanizmy pierwszego wrażenia i sygnały niewerbalne, ważne w kontaktach z innymi ludźmi.

Po niezwykle ciekawych prezentacjach i wykładach, wycieczkowicze udali się na toruńską starówkę. Tam zjedli obiad, oraz nacieszyli oczy pięknymi zabytkami. Krzywa Wieża, mury obronne i kościoły będące przykładem architektury gotyckiej, wywarły na nich wielkie wrażenie.
W drodze powrotnej w pociągu panowała ożywiona atmosfera. Wyprawa do Torunia była miłą odmianą od szarej szkolnej rzeczywistości, a spędzony na warsztatach czas wcale nie sprawiał wrażenia straconego. Te doświadczenia zostaną z uczestnikami na długo, a wspólnie spędzony czas będą oni na pewno mile wspominać.

IMG-20220401-WA0009

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz