DNI NAUKI w liceum

W dniach 5-6 kwietnia w naszym liceum gościliśmy wykładowców z Politechniki Bydgoskiej w ramach Dni Nauki. We wtorek klasy starsze spotkały się z p. Joanną Karsznią z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, która przedstawiła zasady rejestracji firmy, zgłoszenia do ubezpieczeń, ulgi w płaceniu składek oraz rozliczenia z ZUS.

W środę uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w grupach w ciekawych wykładach o chemii w żywności, prowadzonym przez mgr. inż. Michała Zaborowskiego, o wirusach – niebezpiecznych cząsteczkach, prowadzonym przez dr Beatę Szalę, o roli owadów w życiu człowieka prowadzonym przez dr. hab. inż. Roberta Lamparskiego, o ruchu po wodzie, prowadzonym przez dr. inż. Andrzeja Skibickiego. Specjalnie dla maturzystów dedykowany był interesujący wykład prof. dr. hab. inż. Dariusza Skibickiego pt. “Inżynier – naukowiec czy artysta?”. Wszystkim prelegentom serdecznie dziękujemy.

Na zakończenie odbył się długo oczekiwany mecz siatkówki uczniowie (maturzyści) vs. nauczyciele. Po zaciętej i wyrównanej walce wygrał… zespół nauczycieli. Brawa dla wszystkich za ducha walki.

20220405_105741

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz