Matura na 100%!

26 marca 2022 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbył się etap centralny LXIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Jest to jedyna Olimpiada, która zwalnia z matury rozszerzonej z wiedzy o społeczeństwie.

Spośród najlepszych uczniów z całej Polski, wyłonionych w żmudnych eliminacjach, był też przedstawiciel Collegium Salesianum – Paweł Tataruch z klasy III C LOTS.

Miło nam poinformować, że Paweł zdobył zaszczytny tytuł laureata Olimpiady, który zwalnia go z pisania matury z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zdobycie cennych punktów dla LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko do przyszłorocznego rankingu Perspektyw! Nadmienić należy, że Paweł jest też zwolniony z matury z historii, co stawia go w rzędzie najbardziej utytułowanych uczniów w historii Collegium Salesianum w Bydgoszczy!

W. Jóźwiak