SUKCES JĘZYKOWO-PLASTYCZNY

Ponad 100 uczestników z klas I-III wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Językowo – Plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio w Toruniu.
Rozwijanie postaw patriotycznych, poczucia dumy narodowej, a także wrażliwości estetycznej i umiejętności napisania o Polsce w języku angielskim były głównymi celami konkursu.
Zadanie polegało na dokończeniu zdania: Poland is…” a następnie zilustrowaniu go w formie plastycznej.
konkursowe zostały ocenione w oparciu o zgodność z tematem, indywidualność interpretacji, stopień trudności techniki, staranność wykonania oraz ogólne wrażenia estetyczne. Naszą szkołę reprezentowało 24 uczestników z klas I-III.

Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa przyznała:
W kategorii klas I:
I miejsce – Jakub Zychal uczeń klasy 1c