FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ „SZLACHETNA PACZKA 2021”

Akcja “Szlachetna paczka” została zakończona, a cel osiągnięty. Cała społeczność CS – uczniowie, rodzice, nauczyciele zaangażowali się w zbiórkę darów dla potrzebujących.
W tym roku po raz pierwszy przygotowywaliśmy prezenty dla rodziny pani Mai z mężem Wojciechem i dwójką małych dzieci: 2 letnią Ulą i 3 letnim Piotrusiem. Dzięki zaangażowaniu osób o nieprzeciętnej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz ich hojności udało się zaspokoić trzy podstawowe potrzeby, o które prosiła rodzina. Dodatkowo naszą pomoc skierowaliśmy do 5 rodzin, którymi opiekujemy się od wielu lat. Dla nich przygotowaliśmy 5 kartonów z żywnością i artykułami chemicznymi.
Łącznie zebraliśmy 21 kartonów z żywnością, art. chemicznymi, odzieżą, obuwiem, zabawkami, książkami, pościelą, kołdrami, poduszkami i ręcznikami oraz:

  • nową, rozkładaną kanapę o wartości – 849.00 zł – anonimowy darczyńca
  • 344.20 zł – kwotę zebrali uczniowie klasy II b – zakupiono bon podarunkowy
  • 2 000.00 zł – kwotę zebrali rodzice uczniów klasy II b – zakupiono brakujące artykuły spożywcze, ręczniki, pościele, kołdry, poduszki oraz 3 bony podarunkoweo wartości – 100.00 zł każdy
  • 100.00 zł – anonimowy darczyńca
  • bon podarunkowy do sklepu “Smyk”- anonimowy darczyńca
  • bon podarunkowy do sklepu “Decathlon” o wartości 129.00 zł – anonimowy darczyńca
  • schowek na kołdry oraz 4 komplety pościeli – anonimowy darczyńca

Przed Świętami Bożego Narodzenia dary trafiły do rodzin. Do paczek dołączone zostały kartki z życzeniami świątecznymi wykonane przez uczniów naszej szkoły.
W imieniu swoim oraz Szkolnego Koła Wolontariatu CARITAS klas 0-3,a także współorganizatorów dziękuję serdecznie wszystkim zaangażowanym w działania na rzecz potrzebujących.
Życzę, aby wyświadczona pomoc była źródłem radości, satysfakcji oraz dumy.

Opracowanie:
Małgorzata Szymczak

Współorganizatorzy:
Dagmara Ratajczak – Parzyńska
Agnieszka Piechowiak
Marzena Stawicka
Szkolne Koło Caritas

Finał Szlachetnej Paczki

Post Author: webmaster_spts

Dodaj komentarz