Wycieczka klasy zero do Wiejskiej Zagrody Edukacyjnej w Kozielcu

W piątek 3 grudnia 2021 roku uczniowie klasy zero wyruszyli na mikołajkową wycieczkę do Wiejskiej Zagrody Edukacyjnej znajdującej się w pobliskim Kozielcu, aby poznać bożonarodzeniowe zwyczaje kultywowane na wsi dawniej i dzisiaj.
Dzieci miały okazję dekorować pierniki, wykonać świąteczną kartkę, obejrzeć „Aniołowo” czyli ogromną wystawę aniołów wykonanych z przeróżnych materiałów przez rzeźbiarzy i wiejskich artystów, a także zobaczyć „Betlejemkę” stworzoną przez gospodarzy. Wielką radość sprawiła dzieciom możliwość karmienia zwierzątek, w tym głośno proszącego o marchewki osiołka oraz wesołą lamę.
W czasie wycieczki dzieci miały także okazję zwiedzić pobliski zakład rozlewni miodu, w którym zobaczyły jak przebiega cały proces produkcyjny.
Dziękujemy za życzliwą troskę gospodarzy i ogromną ilość niespodzianek, która czekała na dzieci.

Opracowała: Anna Ledworowska

Wycieczka „0” do Kozielca