Olimpijskie sukcesy uczniów LOTS!

Znane są już wyniki etapu rejonowego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy i dzieje oręża polskiego. Od Obertyna do Wiednia 1531-1683. Komisja konkursowa zakwalifikowała do szczebla wojewódzkiego 16. uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród nich znalazła się aż czwórka uczniów Collegium Salesianum: Paweł Tataruch z klasy III C, Marcin Stanka z klasy III alfa, Szymon Miklas z klasy III beta oraz Igor Czaczyk z klasy III A. Nadmienić należy, że Paweł Tataruch awansował też do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (zwalnia z matury z WoS-u) oraz Olimpiady Wiedzy o Prawie, stąd uprawnione jest stwierdzenie, że uzdolniony uczeń Collegium Salesianum zasługuje na tytuł multiolimpijczyka.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie Liceum Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Bydgoszczy na arenie ogólnopolskiej!

W. Jóźwiak