TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada przypada „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Z tej to okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole cały tydzień dobrych uczynków, życzliwości dla innych i pozytywnych emocji.
Na parterze szkoły wyrosło jesienne “Drzewo pozdrowień”. Każdy mógł zapisać na przygotowanych listkach pozdrowienia dla swoich kolegów/koleżanek, nauczycieli, pracowników szkoły i udekorować nimi drzewko. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! W oka mgnieniu całe drzewko pokryło się kolorowymi listkami. Uśmiech zagościł na twarzach pozdrawiających, jak i pozdrawianych osób.
Na korytarzu zostały zawieszone hasła dotyczące życzliwości, będące wskazówkami w jaki sposób okazywać ją innym.
Każde dziecko otrzymało też „Szarfę życzliwości”, na której przyklejało zdobywane w ciągu całego tygodnia sprawności. Były to m.in.: Jestem uśmiechnięty i pomagam innym; Potrafię ładnie się przywitać i pożegnać; Potrafię sprawić komuś radość, rysując mu laurkę.
Na zakończenie całego tygodnia, za piękną postawę, każda klasa otrzymała „Order Życzliwości”.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wzajemne przekazywanie iskierki życzliwości. Każda zdobyta odznaka i każdy zawieszony na drzewku listek jest dowodem na to, że w naszej szkole dysponujemy ogromnymi pokładami życzliwości. Niech zatem życzliwość, którą ofiarowujemy innym, będzie dla wszystkich lekarstwem na troski dnia codziennego.
Pamiętajmy, że życzliwość zmienia świat!
Warto być życzliwym codziennie, a nie tylko od święta!

Organizatorki: Karolina Majewska, Julita Ścigany

Tydzień życzliwości i pozdrowien

Post Author: webmaster_spts

Dodaj komentarz