Zajęcia terenowe z geografii w Czarnym Bryńsku 01-02.10.2021

Październikowy wyjazd geograficzny był przepełniony zarówno atrakcjami jak i lekcjami na świeżym powietrzu, wycieczkami krajoznawczymi i edukacją w plenerze. Wycieczka przemierzała Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a na trasie napotkała pomniki przyrody, m.in. Dąb Rzeczypospolitej, Bolek i Lolek i wiele innych.

Grupa piętnastu uczniów z klas geograficznych pod opieką pani Katarzyny W. oraz Księdza Dyrektora udała się na wyjazd do ośrodka EKO-CZAR w miejscowości Czarny Bryńsk. Pierwszego dnia uczestniczyła w zajęciach terenowych z mapą i podstaw nawigacji w terenie oraz zajęciach z gleboznawstwa i rozpoznawania roślinności leśnej. Wieczorem w ośrodku zorganizowany był grill i zajęcia rekreacyjne.

Drugiego dnia (jak na salezjańską szkołę przystało) Dyrektor odprawił Mszę Św. w ośrodku, po czym udaliśmy się na drugi marsz krajoznawczy pod przewodnictwem pana Łukasza. Mieliśmy okazję rozpoznawać typy jezior polodowcowych i procesy związane z ich zanikaniem. Po leśnym “wietrzeniu głowy” pojechaliśmy na emocjonujący spływ kajakowy rzeką Drwęcą, który zakończyliśmy w Brodnicy. Niektórzy z nas dokładnie poznawali strefę szufarową i organizmy ją zamieszkujące. W Brodnicy czekał na nas Ksiądz Dyrektor z niespodzianką. Cała grupa została zaproszona na przepyszne ciasto i kawę do siostry księdza, po czym udaliśmy się do Bydgoszczy.

Był to pasjonujący czas, który spędziliśmy razem, utrwalając wiadomości w terenie.

Hubert Pankowski

IMG-20211001-WA0002

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz