Wizytacja nadzwyczajna ks. Vaclava Klementa z Rzymu

W dniach 11-12 października 2021 r. przeżywaliśmy w naszej szkole nadzwyczajną wizytację naszych salezjańskich szkół. W tym czasie przebywał u nas wizytator generalny, ks. Vaclav Klement z Rzymu. Ksiądz Vaclav rozpoczął z nami dzień wspólną modlitwą, a o godzinie 11.30 przewodniczył uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Marka. Było to nasze dziękczynienie za całe dzieło Collegium Salesianum. Po Mszy św. ks. Vaclav był honorowym gościem akademii z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej.

Dostojnego gościa powitały delegacje rady rodziców Collegium Salesianum oraz przedstawiciele młodzieży. W narodowym języku, to jest w języku czeskim, przywitała ks. Vaclava w imieniu całej społeczności Collegium Salesianum p. Marzena Jurgowiak. Przybyli również inni zaproszeni goście, w tym przedstawiciel Bydgoskiego Kuratorium Oświaty pani dr Emilia Balana-Mroczkowska, dyrektor Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej, Specjalnej i Placówek oraz pan Piotr Bryzgalski, przebywający na emeryturze długoletni wicedyrektor Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy.

Podniosłego charakteru ofiary Mszy św. dodała wspaniała oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu SalCanto Collegium Salesianum pod przewodnictwem ks. Dyrektora Mariusza Kowalskiego i pani Barbary Dziedzic oraz zespołu muzycznego z Poznania.

Ważnym punktem uroczystej Mszy św. było ślubowanie klas pierwszych Liceum Towarzystwa Salezjańskiego.

W drugim dniu wizytacji nadzwyczajnej ks. Vaclava odbyło się spotkanie z przedstawicielami młodzieży naszego Collegium. Nasz miły gość rozmawiał z nauczycielami i młodzieżą również w czasie przerw. Przechadzał się po korytarzach naszej szkoły i przyglądał się pracy szkoły.

BY211011_0005

fot. p. Marek Chełminiak

Post Author: webmaster_spts

Dodaj komentarz