Uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie wicedyrektora p. Piotra Bryzgalskiego

W piątek 25 czerwca 2021 o godz. 12:00 uroczystą Mszą św. zakończyliśmy rok szkolny 2020/21 w naszym liceum.

Po Mszy św. ks. Dyrektor Mariusz Kowalski wręczył gratulacje naszemu absolwentowi Grzegorzowi Bordewiczowi – laureatowi zeszłorocznej Olimpiady Historycznej, a gratulacje dla trzech tegorocznych olimpijczyków XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 wręczyła Dyrektor Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej, Specjalnej I Placówek Kuratorium Oświaty p. Emilia Balana-Mroczkowska.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było szczególnie wzruszające, bowiem pożegnaliśmy wicedyrektora Collegium Salesianum p. Piotra Bryzgalskiego, który funkcję tę piastował od 1993 r. Pan Piotr otrzymał najwyższe wyróżnienie  “Salesiani Merentibus”, przyznawane przez ks. Inspektora osobom szczególnie zasłużonym na rzecz szerzenia charyzmatu księdza Bosko. Uroczystą medalową laudację wygłosił ks. Mariusz Kowalski, a medal w imieniu ks. Inspektora wręczył ks. Wikariusz Adam Popławski. Odczytana została również depesza Radcy Regionalnego Europy Północnej i Centralnej ks. Romana Jachimowicza. Panu Piotrowi z serca gratulujemy i dziękujemy za serce otwarte dla Boga, uczniów i współpracowników.

Ks. Dyrektor wręczył również nowe nominacje wicedyrektorskie dla p. Renaty Kałamai i p. Iwony Fotin oraz powołał na rzecznika prasowego p. Macieja Gałązkę.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.