Pożegnanie Absolwentów 2021

W dniu 20. maja 2021 roku nastąpiło uroczyste pożegnanie Maturzystów rocznik 2020/21.

   Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 16.30, na którą przybyli Abiturienci z Rodzicami. Mszy przewodniczył Ks. Dyrektor Mariusz Kowalski. Uroczysty charakter spotkania podkreślały togi, w których wystąpili Maturzyści.

  Po mszy św. Wychowawczynie klas przystąpiły do rozdania świadectw ukończenia szkoły:

     Klasa III a – wych. Elżbieta Marzena Jurgowiak

      Klasa III b – wych. Joanna Piętka- Baumgart

Tytuł Prymusa Szkoły otrzymała Agnieszka Wnuk z klasy III b uzyskując najwyższą średnią ocen ze wszystkich Maturzystów. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie:

z klasy IIIa – Maria Dąbrowska, Jakub Młodzik, Agata Piskorska, Weronika Szczukowska i Andrzej Zaręba

z klasy III b – Weronika Chojnacka,  Maria Dulcet, Oliwia Pawlak

   Na uroczystości zostały też wręczone nagrody ufundowane przez Ks. Dyrektora dla tych, którzy wyróżnili się szczególną postawą Ucznia Szkoły Salezjańskiej.

   Następnie zostały wręczone nagrody dla Maturzystów, którzy reprezentowali szkołę  w wielu zawodach sportowych. Tym razem laury zebrała męska grupy uczniów.

   Wśród wielu podziękowań, skierowano list gratulacyjne do rodziców wyróżnionych uczniów, podziękowano rodzicom, którzy aktywnie włączali się do działań na rzecz klasy i współpracowali z wychowawcami. Rodzice Abiturientów również przekazali wyrazy swojej wdzięczności  dla Dyrektora i całego Grona Pedagogicznego za edukację ich dzieci.

   Z łezką w oku i z wieloma wspomnieniami wspólnie przeżytych chwil, pożegnaliśmy Panią Joannę Piętkę-Baumgart oraz Pana Piotra Mazurkiewicza, którzy zakończyli pracę w naszej szkole. Pracowali z nami bardzo wiele lat, służąc swoją wiedzą młodzieży. Dla grona byli Wspaniałymi Przyjaciółmi, z którymi można było porozmawiać na wiele tematów, zarówno na  gruncie zawodowym i towarzyskim. Życzymy Wam Asiu i Piotrze wszystkiego najlepszego.

   Po zakończeniu uroczystości w kościele, spotkaliśmy się na tradycyjnej kawie pożegnalnej z Maturzystami, Rodzicami i Nauczycielami.

Powodzenia Drodzy Uczniowie i nie zapominajcie o Waszej szkole!!!

_DSC9213

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz