Święcenia diakonatu – Kraków

W dniach 14-16.05.2021 r. odbyła się szkolna wycieczka do Krakowa grupy uczniów liceum pod opieką ks. Artura. W piątek ok. godz. 14 wyruszyliśmy w drogę busem sprzed budynku naszej szkoły. Już wieczorem zostaliśmy mile przyjęci przez Salezjanów w Krakowie, u których nocowaliśmy. W sobotę 15.05. wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej, podczas której miały miejsce święcenia kleryków na diakonów. Jednym z nich był nasz absolwent Dominik Iwański.

Dużo czasu poświęciliśmy na zwiedzanie dawnej stolicy Polski. Zobaczyliśmy Bazylikę Mariacką, byliśmy na Starym Rynku oraz w Sukiennicach. Udaliśmy się także na Kopiec Kościuszki, z którego rozprzestrzeniał się piękny widok na cały Kraków. Następnie wstąpiliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W niedzielę, podczas powrotu do Bydgoszczy, zatrzymaliśmy się w Częstochowie, na Jasnej Górze. Złożyliśmy tam swoje podziękowania i prośby Matce Boskiej Częstochowskiej. Atmosfera podczas wycieczki była świetna, dopisywał nam humor i pogoda. Szczęśliwi wróciliśmy do Bydgoszczy. Mamy nadzieję, ze to nie był ostatni tego typu wyjazd.

Autor: Mateusz Kotlęga

19069F4D-5603-4F29-AACC-2003B24B8DDE