Kolorowa pandemia – Kolorowy Tydzień w klasach 4-8

W tym roku szkolnym, po ciężkich trudach związanych z nauczaniem zdalnym, wszyscy zasłużyli na kolorową premię. Tydzień kolorów przeszedł do historii, a bawiliśmy się jak zwykle intensywnie. Mimo, że akcja nie była obowiązkowa cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Przez cały tydzień obowiązywało hasło: Przebrany-niepytany. Każdy uczeń, który przybył na lekcję (on-line oczywiście) w obowiązującym w danym dniu kolorze mógł liczyć na łaskawość nauczycieli i nie być pytany.

Obowiązywały następujące kolory i zadania:

W niebieski poniedziałek należało napisać i wysłać do koleżanki (kolegi) jakąś miłą wiadomość w postaci np. wierszyka, rymowanki.

W biały wtorek obowiązywało hasło: W zdrowym ciele -zdrowy duch i uczniowie aktywizowali się sportowo: ćwiczyli albo na świeżym powietrzu ( zima sypnęła śniegiem), albo w domu.

Za to w środę w kolorze zielonym, uczniowie na kartce papieru pisali w wyjątkowo artystyczny sposób swoje imię.

W czwartek, w kolorze żółtym należało przedstawić swoje emocje; oczywiście i te dobre i te złe.

Zimową porą warto zadbać o zdrowe odżywianie, więc w piątek – czerwony – zachęcaliśmy do wykonania sałatki warzywnej albo owocowej z czerwonych produktów.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Organizatorzy: Teresa Stachniczek, Marzena Stawicka, Małgorzata Szymczak i Julita Ścigany.