Jałmużna Wielkopostna

W Wielkim Poście zachęcamy Państwa do udziału w naszych akcjach i ofiarowania jałmużny. 

Collegium Salesianum przy współpracy z Salezjańskim Ośrodkiem Misyjnym pragnie wesprzeć budowę przedszkola w Kayira – yira w Namibii. Plany dotyczą postawienia budynku o powierzchni ok. 50 m2, w którym będzie miejsce dla 50 dzieci. Choć lokalna społeczność zadeklarowała pomoc przy budowie, potrzebne są środki na zakup materiałów i wyposażenia.  [Szczegóły projektu: https://misjesalezjanie.pl/projekt-637-namibia-budowa-przedszkola
Zachęcamy Państwa do udziału w zbiórce zorganizowanej specjalnie na ten cel na stronie https://zrzutka.pl/fu7dke. Wpłat można również dokonywać bezpośrednio na konto Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego 38 1600 1462 1844 5301 5000 0005 z dopiskiem “budowa przedszkola”. Zbiórka potrwa do 4 kwietnia 2021 roku.

Kolejną wielkopostną akcją jest zbiórka materiałów opatrunkowych i środków higienicznych – “Apteczka dla ubogiego”. Pragniemy w ten sposób wesprzeć podopiecznych Caritas diecezji bydgoskiej. Zakupione środki (np. plastry, bandaże, gaziki, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżane itp.) można przynosić do szkoły i pozostawić w kartonie znajdującym się przy wejściu. Zbiórka potrwa do 26 marca.

Potraktujmy udział w obu akcjach jako jałmużnę wielkopostną i możliwość okazania miłości bliźniemu.

Dziękujemy,
Szkolne Koło Caritas
Collegium Salesianum w Bydgoszczy

Post Author: webmaster_cs

Dodaj komentarz