TYDZIEŃ KOLORÓW 2021

W dniach 8-12 lutego w klasach 0-3 odbył się „Tydzień kolorów”, czyli antydepresyjna szkoła. Tegoroczne hasło brzmiało: „Cieszymy się z bycia razem i znamy swoje prawa”. Głównym celem akcji było złagodzenie skutków działania stresu poprzez zabawę i integrację, a także zwiększenie świadomości uczniów w zakresie ich praw, możliwości i norm regulujących prawidłowe postawy oraz zachowania.

Jak co roku przeprowadziliśmy akcję charytatywną. Zebraliśmy pieniądze w kwocie 285.51 zł oraz koce i kosmetyki dla dzieci – podopiecznych bydgoskiego hospicjum. Akcja „Walenty już w drodze hospicjum wspomoże” odbyła się pod patronatem Stowarzyszenia Łatwo Pomagać. Pieniądze zostały wpłacone na konto stowarzyszenia, a paczki dostarczone do koordynatorów domowego hospicjum HDD Dom Sue Ryder w Bydgoszczy, gdzie za pośrednictwem pielęgniarek 14 lutego zostały przekazane do domów ciężko chorych dzieci.

W zielony poniedziałek rozmawialiśmy o prawie do życia w czystym środowisku. Uczniowie działali również twórczo, czego efektem były wykonane z surowców wtórnych tzw. eko-ludki, eko–pojazdy i eko-domki itp.

Żółty wtorek dotyczył emocji. Tematem dnia było wyrażanie własnych uczuć, nazywanie ich oraz opisywanie. Uczniowie brali udział w zabawach słowno–ruchowych. Podsumowanie stanowiło wyciszenie, czyli wykonanie kolorowego rysunku przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej.

Podczas czerwonej środy omawiane było prawo do miłości i przyjaźni. Główne atrakcje tego dnia stanowiły rozmowy o życzliwości i uprzejmości, a także krótkie scenki teatralne oraz serduszkowy łańcuch przyjaźni.

Kolorowy czwartek uświadomił uczniom ich prawo do marzeń. Tego dnia w klasach odbyły się dyskoteki, pokaz mody dziecięcej – kolorowy zawrót głowy, a także zadanie plastyczne czyli wykonanie maski karnawałowej.

W biały piątek rozmawialiśmy o prawie do opieki medycznej.

Tematem przewodnim było zdrowe odżywianie, dbanie o kondycję fizyczną oraz higienę osobistą. Dzieci miały okazję spotkać się z panią pielęgniarką i posłuchać cennych rad oraz wskazówek. Podsumowanie „Tygodnia kolorów” stanowiły pisemne podziękowania: od organizatorów za zaangażowanie i wkład pracy oraz od Stowarzyszenia Łatwo Pomagać za wsparcie zarówno finansowe jak i rzeczowe akcji na rzecz podopiecznych bydgoskiego hospicjum HDD.

Opracowanie: Małgorzata Szymczak

Organizatorki serdecznie dziękują dzieciom, rodzicom i nauczycielom.

Teresa Stachniczek
Marzena Stawicka
Julita Ścigany
Małgorzata Szymczak

IMG_9173

Post Author: webmaster_spts

Dodaj komentarz