„Myśli św. Jana Bosko pomocą w drodze do świętości”, czyli o tym, jak bawiliśmy się podczas święta patronów szkoły w klasach 0 –III

Tegoroczne święto patronów szkoły bł. Laury Vicuna oraz św. Jana Bosko w klasach 0 – III odbywało się pod hasłem „ Myśli św. Jana Bosko pomocą w drodze do świętości”.  

Wielu uczniów tego dnia przyszło do szkoły przebranych za patronów szkoły, co już z samego rana wprowadziło wszystkich w radosny nastrój. Pomysłowość dzieci i rodziców była naprawdę godna podziwu.

Święto rozpoczęło się odczytaniem listu do dzieci od św. Jana Bosko – patrona szkoły. W liście, oprócz wielu miłych słów, znajdowały się również wskazówki skierowane do dzieci. Ukryte w treści dobrych rad i przemyśleń patrona, miały pomóc w stworzeniu klasowej „drabiny dobrego zachowania” i kształtowaniu właściwych postaw w grupie rówieśniczej.

Uczniowie na wykonanych drabinach umieszczali  wymyślone sposoby postępowania, dobre rady lub postanowienia, którymi chcieliby się kierować na co dzień. Wykonane zadania każda klasa prezentowała przed wejściem do swojej sali.

Na koniec w każdej klasie dzieci zaprezentowały najciekawsze przebrania zaś w podziękowaniu za wspólną zabawę  maluchy otrzymały pamiątkowe medale oraz drobne słodkości.

Opracowała: Anna Ledworowska

3c

Post Author: webmaster_spts

Dodaj komentarz