ŚWIĘTO PIERWSZAKÓW

„Pasowania nadszedł czas,
będzie uczniem każdy z Nas.
Z tej okazji przyrzekamy,
że się bardzo postaramy…”

          29 października, w niezwykle radosnej atmosferze, odbyło się uroczyste Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego.

         Inauguracją całego wydarzenia była uroczysta Msza Święta, po której  nastąpił moment najważniejszy dla dzieci i wyczekiwany od samego rana – uroczystość ślubowania.

Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się pilnie, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka, chrześcijanina i wzorowego Polaka.”

        Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez księdza dyrektora Mariusza Kowalskiego. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, doskonale prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach.

Z okazji pasowania uczniowie otrzymali od Dyrekcji Szkoły kolorowe dyplomy oraz szkolne legitymacje.

Rodzice również dołożyli wszelkich starań, aby ich dzieci wspaniale przeżyły ten niezwykły dzień. Przygotowali dla swoich pociech upominki. Były nimi pluszowe misie, z którymi dzieci nie rozstawały się do końca dnia oraz słodki poczęstunek – pyszne babeczki.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do pań Marzeny Stawickiej oraz Karoliny Nowakowskiej za przygotowanie pięknych dekoracji.

Wychowawczynie klas pierwszych: Iwona Fotin, Julita Ścigany

Post Author: webmaster_spts

Dodaj komentarz