Holy Wins 2020

30 października uczniowie klas 0-3 świętowali ze świętymi. Wydarzenie miało na celu promowanie radości życia oraz dobroci, a także zwrócenie uwagi na fakt, że wszyscy powołani jesteśmy do świętości.

Uczniowie przebrali się za anioły, postaci święte lub błogosławione. Wykonali prace plastyczne w formie płaskiej lub przestrzennej. W klasach przeprowadzone zostały rozmowy, a także przeczytane fragmenty z życia i działalności świętych. Świętowaniu towarzyszył śpiew i taniec.

Wydarzeniu jak co roku przyświecał szczytny cel, czyli akcja charytatywna onko – zbiórka. W wyniku sprzedaży aniołów wykonanych przez dzieci oraz ich rodziców udało się uzyskać kwotę 609.00 zł., która w całości przekazana została na konto Stowarzyszenia Łatwo Pomagać.

Dzięki powyższym działaniom wsparliśmy finansowo rodziny małych pacjentów z Oddziału Pediatrii, Onkologii i Hematologii Szpitala im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy. Organizatorki serdecznie dziękują uczniom za wspaniałe zaangażowanie, a rodzicom i nauczycielom za pomoc i zrozumienie.

Julita Ścigany
Małgorzata Szymczak