Grzegorz Bordewicz laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej!

W dniach 24-26 września 2020 r. odbył się finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. W tym roku zawody finałowe skupiały się na okresie 1887-1922 i były integralną częścią krajowych obchodów 100-lecia bitwy warszawskiej. Miejscem zmagań Olimpijczyków była Warszawa, a gala finałowa odbyła się ultranowoczesnym Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Na zmagania przybyli najlepsi uczniowie z całej Polski (po trzech z danego województwa), wyłonieni w wielostopniowych kwalifikacjach. Wśród licealistów był reprezentant Collegium Salesianum – Grzegorz Bordewicz. Zawody finałowe były bardzo wymagające i obejmowały aż 10 konkurencji: broń, barwa, eksponat, malarstwo historyczne, geografia historyczna, archiwalia, literatura, poezja, pieśń oraz oprowadzanie po Warszawie (Grzegorz opowiadał o pierwszej przysiędze i defiladzie Wojska Polskiego w grudniu 1918 r.).

Miło mi poinformować, że reprezentant LOTS udowodnił swoją ponadprzeciętną wiedzę i zdobył zaszczytny tytuł laureata Olimpiady. Pozostało mi w obowiązku podziękować najbardziej utytułowanemu uczniowi w dziejach LOTS (trzykrotny uczestnik etapu centralnego Olimpiady) za lata wspólnej pracy i godne reprezentowanie Collegium Salesianum w Bydgoszczy na arenie ogólnopolskiej. Powodzenia na studiach!

W. Jóźwiak

IMG_20200924_105151

Post Author: webmaster_lots

Dodaj komentarz